Що ми знаємо про річку Дніпро?На честь чого названо Здобне печиво Дніпро? Міста Дніпро? Річку Дніпро?

Відомо, що наше Здобне печиво Дніпро має назву на честь великої української річки Дніпро.

Печиво називають брендом міста Дніпро. Але треба признати, дизайн печива як і  його назва повністю співпадають з назвою річка Дніпро. Авторка печива, Олександра Леонова, була жителькою міста Дніпропетровська. У цьому місті вона створила дизайн та розробила рецептуру. Це дозволяє поєднувати назву печиво Дніпро з містом.

Символічним є розташування мініскульптури печиво Дніпро на оглядовому майданчику над Дніпром.

То чим ця легендарна річка Дніпро надихнула Автора на печиво? Та чому цей задум так тепло підтримали дніпровці, а потім і українці вцілому?

річка Дніпро
Здобне печиво Дніпро поряд з мініскульптурою на фоні річки Дніпро. Оглядовий майданчик.Парк Шевченко. місто Дніпро

Ось стисло декілька фактів про річку Дніпро

Історія

  • Найдавніші письмові відомості про Дніпро залишив грецький історик і географ Геродот у четвертій книзі своєї історії, що називається «Мельпомена». Геродот відвідав грецькі колонії на берегах Дніпровського лиману за 450 років до нашої ери, а також плавав по річці до самих порогів. Опис Дніпра вище порогів історик зробив за розповідями купців, що плавали по річці в торгових справах. З того часу про велику слов’янську річку писали безліч істориків і письменників — і давніх часів, і середніх віків. Перші вітчизняні відомості про Дніпро є в літописах Київської Русі «Повість врем’яних літ» і у великому поетичному творі «Слово о полку Ігоревім». 
  • Також в районі порогів деякі аквалангісти досі шукають скарби. Імовірно вони затонули тут разом з потерпілими крах суднами. Ось одна з легенд. Війська отамана Івана Підкови після чергового нападу на Стамбул перевозили через поріг дивовижні багатства. Кажуть, що в їх числі була статуя коня, цілком відлита із золота. Кілька кораблів розбилися на порогах, а скарби залишилися десь на дні. Професійні дайвери сьогодні продовжують вивчати дно Дніпра біля старовинних міст. Вони розраховують виявити історично цінні артефакти, і зовсім не дарма. Багато знахідок просто вражають: унікальна зброя і посуд, останки стародавніх тварин і так далі. На затоплених ділянках після пуску великої кількості ГЕС, аквалангістами були виявлені залишки християнського храму та інших будівель. Через час з’ясувалося, що раніше тут розташовувалося село. Є й інші затоплені пам’ятки, наприклад, козача фортеця, острів Перун, водомірний пост кінця ХІХ століття

Географія

Водозбірний басейн Дніпра. Автор: Texnik — Власна робота based on File:Dnepr basin-Blank.png, CC BY-SA 3.0,
  • Дніпро — третя за довжиною й площею басейну ріка Європи (після Волги й Дунаю). Ріка з найдовшою течією в Україні. Довжина Дніпра — 2 201 км; в межах України — 981 км.
  • Взимку Дніпро замерзає зазвичай після 20-денної температури нижче 0°С. Замерзання починається з півночі, а скресання льодового покриву — з півдня. Завдяки цьому затори криги та спричинені ними повені на Дніпрі трапляються рідко.

Біологія

  • У Дніпрі водяться майже всі з відомих в Україні понад 70 видів риб. Нижня частина річки багатша на рибу — там водиться 60—65 видів. Тоді як біля Києва — лише 40.З майже 250 видів птахів, що гніздяться в Україні. 100 — постійні або тимчасові мешканці річок, озер і боліт басейну Дніпра.
Вид на правобережний Київ. Автор: User:Водник, CC BY-SA 2.5,

Значення

  • На сьогодні річище Дніпра перетинають до 100 різних мостів, залізничних та автомобільних.
  • Дніпро – головний постачальник води в Україні. Водними ресурсами Дніпра користуються близько 30 млн мешканців України. Це фактично дві третини від усього населення.
  • У басейні Дніпра створено 24043 ставки. 48% від загальної кількості ставків України. Загальна площа водного дзеркала 1532,8 км² та повний об’єм 2,09 км³ води.
  • По течії Дніпра Україною є шість шлюзів. Київський, Канівський, Кременчуцький, Кам’янський, Запорізький, Каховський. Слід підкреслити, що створення Дніпровського каскаду дало потужний поштовх економіці країни. Нині найважливішими сферами використання водосховищ є гідроенергетика, водне господарство, річковий транспорт, рибне господарство та рекреація.
  • Щорічно, в першу суботу липня, в Україні відзначають День Дніпра. Перше святкування відбулося у 2003 році. Метою було привернути увагу до екологічних проблем річки.

Висновок

Про роль головної річки країни річки Дніпро можна ще багато розповідати. Та ця роль в житті українців не перебільшена.

Дніпро – не лише головне джерело водних ресурсів, а й символ могутності, нездоланності, впевненості та слави української землі.

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован.

Радимо прочитати

з днем народження Дніпро

З Днем Народження Дніпро!З Днем Народження Дніпро!З Днем народження Дніпро, любе місто! Дніпро, місто на трьох пагорбах, на березі великої, могучої річки, батько Славутич, місто металургів, будівельників, ракетобудувельників, медиків, студентів, учителів, хіміків, фізиків та представників багатьох інших професій. Дніпро це місто могутніх

перша франшиза печива в Україні

Перша франшиза печива в Україні.Перша франшиза печива в Україні.Зміст1 Для кого ми започаткували Перша франшиза печива в Україні?2 Що не так з асортиментом печива?3 Що дає Бренд? 4 В чому секрет рецептури » Здобне печиво Дніпро»? Для кого ми започаткували Перша франшиза печива